Smutne nowiny dotarły zza oceanu. Dziś odbył się ostatni pokaz widowiska o nazwie „Terminator 2 3-D: Battle Across Time”. Widowisko to, było jedną z wielu atrakcji, jakie można było doświadczyć, odwiedzając park rozrywki Universal Studios mieszczące się w Orlando na Florydzie. Po 21 latach zdecydowano się tą atrakcję zamknąć w tym miejscu.

„Terminator 2 3-D: Battle Across Time” jest to przedstawienie i jednocześnie mini „sequel”, łączący ze sobą projekcję filmu w formacie 3D oraz aktorów (statystów i kaskaderów) występujących na żywo na scenie. Zostało to zrealizowane przez Jamesa Camerona i Stana Winstona. Powracają też główni aktorzy z Terminatora 2, czyli Arnold Schwarzenegger, Linda Hamilton, Robert Patrick i Edward Furlong.

Fabuła luźno nawiązuje do tego co dzieje się po wydarzeniach z drugiej części Terminatora. Na początku widzowie oprowadzani są po placówce Cyberdyne Systems, gdzie zwiedzają min. „Salę pamięci Milesa Dysona”. Nieco irytująca prowadząca opowiada o osiągnięciach (z dziedziny techniki, sztucznej inteligencji, cybernetyki itp.), jakie opracowała firma Cyberdyne Systems. Potem widzowie trafiają do dużej auli gdzie następuje demonstracja jednostek bojowych T-70. Główny punkt tego show zaczyna się w momencie, gdy pojawiają się Sarah i John Connor z zamiarem zniszczenia placówki Cyberdyne. Nieoczekiwanie na scenę wkracza T-1000. Chcąc zlikwidować Connorów próbuje uaktywnić jednostki T- 70. W tym momencie na motorze wjeżdża T-800 i wraz z Johnem Connorem przenoszą się w czasie do przyszłości, gdzie trwa wojna z maszynami. W ślad za nimi podąża T-1000…

T2 3-D jest pierwszym tego typu show, łączącym (pionierski wtedy) obraz 3D z przedstawieniem na scenie. Po zamknięciu atrakcji T2 3-D, w to miejsce ma pojawić się inne widowisko. Dla przykładu, w 2012 roku po zamknięciu T2 3-D w Universal Studios Hollywood, w to miejsce powstała atrakcja o Minionkach…
Nieoficjalnie jednym z powodów rezygnacji z tego show mogło być coraz większe wrażenie, że staje się ono przestarzałe. Starano się odświeżać pewne elementy jak np. dodanie drobnych nawiązań do Terminatora Salvation czy potem Genisys, które zauważyć można było w prezentacji przedstawiającej osiągnięcia Cyberdyne Systems. Najprawdopodobniej jednak kiepski odbiór i słabe wyniki ostatnich filmów spod znaku Terminatora mogły zniechęcić część potencjalnych osób do odwiedzania tej atrakcji. Swego czasu na świecie istniały 3 miejsca gdzie można było zobaczyć T2 3-D. Były to:

  • Universal Studios Florida (Orlando, USA) 1996 – 2017
  • Universal Studios Hollywood (Los Angeles, USA) 1999 – 2012
  • Universal Studios Japan (Osaka, Japonia) 2001

Teraz, aby przeżyć przygodę z Battle Across Time, trzeba by odwiedzić Kraj Kwitnącej Wiśni, gdzie to przedstawienie (już jako jedyne) jest jeszcze czynne. Miejmy nadzieję, że jak najdłużej.
Poniżej kulisy produkcji „Terminatora 2 3-D”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *