Szósty „Terminator” ma zagościć na wielkim ekranie już w przyszłym roku.
Warto więc zebrać w jedną całość i podsumować wszystkie informacje odnośnie tego projektu, jakie do tej pory ujrzały światło dzienne.

Na tegorocznej edycji CinemaCon, która odbyła się w Las Vegas, Paramount przedstawił dwa banery zapowiadające nadchodzącą, szóstą część Terminatora. Na jednej grafice widać Sarę Connor z „Terminatora 2: Dzień Sądu” a na drugiej endoszkielet T-800. Obie grafiki zawierają napis „Terminator” co wskazywałoby na to, że tak właśnie będzie nazywał się film. Poprostu „Terminator” bez żadnego przedrostka, podtytułu czy cyferki. W Polsce dokładnie taki tytuł nosi pierwsza część sagi, gdzie oryginalnie (jak wiadomo) pełen tytuł brzmi „The Terminator”.

Terminator 6 - CinemaCon 2018
Terminator 6 - CinemaCon 2018 Terminator 2019 Tencent

W inny sposób jednak, zaprezentowano tytuł w Chinach, kiedy ogłoszono kooperację Skydance Media z Tencent Pictures, o czym szerzej za chwilę. Zaprezentowano tam napis „The Terminator 2019” (prawe dolne zdjęcie). Fakt, że było to troszkę wcześniej, niż Cinema Con, jednak w obu przypadkach posłużono się czcionkami z wcześniejszych filmów. Można więc przypuszczać, że finalny tytuł i logo „Terminatora 6” może (ale nie musi) ulec zmianie.

Reżyserią filmu zajmie się Tim Miller (Deadpool). James Cameron z racji tego, że zajęty jest robieniem „Avatarów” będzie producentem wykonawczym.

Film ma być bezpośrednią kontynuacją dwóch pierwszych „Terminatorów”, i jednocześnie czymś w rodzaju rebootu serii gdyż mają być zignorowane wydarzenia z „Buntu Maszyn”, „Salvation” i „Genisys”. Ponadto Cameron planuje zrobić 3 filmy o Terminatorze.

Oprócz Camerona i Millera w projekt zaangażowani są Billy Ray (Igrzyska Śmierci), David Goyer (trylogia „Mrocznego Rycerza”), Charles Eglee (Dark Angel) i Josh Friedman (Terminator: Kroniki Sary Connor). Są oni bezpośrednio lub pośrednio odpowiedzialni za scenariusz do historii wymyślonej przez Tima Millera, Jamesa Camerona i Davida Ellisona ze Skydance Productions.

Jeżeli chodzi o to kto pojawi się w filmie, to dotychczas w obsadzie znalazło się sześciu aktorów:

Arnold Schwarzenegger

Arnold Schwarzenegger Zarówno sam aktor jak i James Cameron potwierdzali, że powróci, więc zaskoczeniem byłoby gdyby się w filmie nie pojawił. Czy znowu zobaczymy go w roli Terminatora T-800? Raczej napewno. Prawdziwe pytanie jest jednak takie: Czy Arnold ponownie będzie chciał zagrać złego Terminatora? Tego nie wiadomo. Fani by chcieli. Do tej pory zrobił to raz, w pierwszej części.

Linda Hamilton

James Cameron oficjalnie obwieścił udział aktorki już podczas wywiadu dla Hollywood Reporter kilka miesięcy temu. Hamilton ma ponownie wcielić się w postać Sary Connor. Wcześniej robiła to już kilkukrotnie. Przede wszystkim w Terminatorze 1 i 2. Dodatkowo wystąpiła w widowisku T2-3D oraz w Terminator Salvation jako głos na nagraniach, które odsłuchuje John Connor. Linda Hamilton

Gabriel Luna

Gabriel Luna Aktor, który zagrał Ghost Ridera w serialu Agents of SHIELD, ma być nowym Terminatorem. Nie wiadomo w jaki model „elektronicznego mordercy” przyjdzie mu się wcielić. Wiadomo, że aktorowi przypadła jedna z wiodących ról.

Mackenzie Davies

Prawdopodobnie zagra postać „żołnierza-zabójcy z przyszłości”. Aktorka jest uważana za jedną z „nowych twarzy” w filmie, analogicznie jak było to z Lindą Hamilton w pierwszej części Terminatora. Najprawdopodobniej przypadnie jej jedna z ról przewodnich w filmie. Aktorkę można zobaczyć w takich produkcjach jak „Czarne Lustro” „Marsjanin” czy „Blade Runner 2049” gdzie zagrała androida o imieniu Mariette. Mackenzie Davies

Natalia Reyes

Natalia Reyes Aktorka ma wcielić się w postać o imieniu Dani Ramos. Z opisu wynika, że będzie to główna protagonistka w filmie, osoba zaradna, która wyciąga pozytywne wnioski z każdej sytuacji.

Diego Boneta

Chociaż nie potwierdzono żadnych szczegółów odnośnie jego roli, mówi się, że Diego Boneta ma zagrać brata Dani Ramos. Wyklucza się więc możliwość, iż wcieli się w postać Terminatora. Diego Boneta

Jak już wyżej zostało wspomniane, firma Skydance Productions podpisała umowę z chińskim gigantem internetowym czyli firmą Tencent. Tencent Pictures wkroczył na pokład nadchodzącego Terminatora jako globalny partner Skydance Media. Będzie on współfinansować projekt, a także zajmować się dystrybucją, marketingiem i merchandisingiem w Chinach.

Jest to na tyle korzystna współpraca dla Skydance Media zważywszy na fakt, że po porażce kasowej Terminatora Genisys, jaką film odnotował w USA (~90 mln$), Hollywood niechętnie chce wspierać kolejne tego typu filmy. W Chinach natomiast Genisys został pozytywnie przyjęty zarabiając ~113 mln $. Dzięki czemu film zajął drugie miejsce w zestawieniu, jeśli chodzi o wszystkie filmy z Terminatorem („Terminator 2” zarobił najwięcej).

Zdjęcia do filmu mają rozpocząć się w czerwcu tego roku. Według słów Arnolda Schwarzeneggera, proces kręcenia filmu ma zacząć się w czerwcu właśnie, a koniec planowany jest na połowę października.

Premiera szóstego „Terminatora” datowana jest na 22 Listopad 2019 roku.
 

źródło:1 2 3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *