Wygląda na to, że w najnowszej odsłonie gry Mortal Kombat może pojawić się Terminator. Według użytkowników forum Reddit którzy znaleźli w kodzie gry treść wskazującą na to, iż jedną z 9 dodatkowych postaci w Mortal Kombat 11 może być właśnie Terminator. Miałby on być dostępny w formie rozszerzenia do gry, które będzie można pobrać przez internet (DLC). Oprócz Terminatora w rozszerzeniu DLC mają być dostępne jeszcze 3 inne postacie spoza uniwersum Mortal Kombat a mianowicie Joker (DC Comics), Spawn (Image Comics) oraz Ash z filmu Evil Dead (Martwe Zło).


Terminator, Joker, Spawn i Ash jako dodatkowe postacie spoza świata Mortal Kombat?

Jest to niepotwierdzona informacja przez twórców gry więc oprócz tego nie wiadomo również jak prezentować się będzie Terminator. Czy będzie to T-800 o wyglądzie Arnolda Schwarzeneggera, czy może pojawi się w formie endoszkieletu. A może będzie to zmiennokształtny T-1000?


Pliki w których widnieją nazwy postaci DLC


Patrząc jakie postacie DLC (spoza świata MK) były do wyboru w dwóch poprzednich grach z cyklu Mortal Kombat to potwierdzenie tej informacji drogą oficjalną wydaje się formalnością. W Mortal Kombat 9 (2011 r.) jedną z dodatkowych postaci był Freddie Krueger („Koszmar z Ulicy Wiązów”). Z kolei w Mortal Kombat X (2015 r.) można zagrać Obcym, Predatorem, Jasonem Voorheesem (z serii „Piątek 13go”) oraz Leatherfacem z „Teksańskiej Masakry Piłą Mechaniczną”.

Mortal Kombat to kultowa seria gier wideo, która zadebiutowała w roku 1992. Gra należąca do gatunku bijatyk od początku swojego istnienia charakteryzowała się wysokim poziomem przemocy, min. krwią widoczną w grze oraz zadaniem pokonanemu przeciwnikowi tzw. Fatality czyli specjalnego ruchu mającego na celu w brutalny acz efektowny sposób wykonanie egzekucji na oponencie. Cykl zdobył ogromną popularność i w krótkim czasie doczekał się dwóch filmów, kilku seriali oraz historii komiksowych. Premiera najnowszej części gry zatytułowanej Mortal Kombat 11 odbyła się 23 kwietnia tego roku. Poniżej zwiastun gry.


Zwiastun nowego „Mortala”

I jeszcze na koniec…

Skoro jesteśmy przy temacie Mortal Kombat to drobną ciekawostką z tego świata dla fanów Terminatora jest postać o imieniu Kano. Według Eda Boona (jednego z twórców MK) wygląd Kano wzorowany był trochę na terminatorze T-800 z filmu Terminator 2: Dzień Sądu. Świadczy o tym jego twarz która z jednej strony jest metalowa (tak jak T-800 w końcowych scenach filmu) a jego oko z tej strony jest koloru czerwonego. Ponadto jedno z fatality tej postaci polega na wyrwaniu serca przeciwnikowi z klatki piersiowej, czyli podobnie jak w przypadku T-800 który w pierwszym „Terminatorze” wyrwał serce jednemu z trzech punków.

Kano z MK1
Postać Kano z pierwszej gry Mortal Kombat (1992)

1 komentarz

  • My Lib pisze:

    Twórca serii Mortal Kombat po ogłoszeniu czterech nowych postaci w ostatniej grze opowiedział o dwóch kandydatach, którzy nie dotarli do Mortal Kombat X. Twórcy chcieli dodać do gry Terminatora i Michaela Myersa z serii horrorów z „Halloween”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *