29 sierpień 1997 to data kiedy superkomputer Skynet zyskał samoświadomość i doprowadził do zagłady 3 mld ludzi. Garstka ocalałych nazwała to zdarzenie „Dniem Sądu”. Tak w skrócie brzmi filmowa geneza wojny ludzi z maszynami w pierwszych filmach z serii „Terminator”.

Obecnie fani serii obchodzą tego dnia tzw. „Terminator Day”. Każdy na swój sposób, czy to oglądając filmy z tej serii, rozmawiając między sobą lub na portalach społecznościowych, czy odnosząc się do tego w jeszcze inny sposób. Dotychczas dzień ten miał niewielki wydźwięk w sieci. Np. w Polsce relatywnie nikły. W tym roku jednak jest inaczej a to za sprawą nadchodzącego – szóstego filmu z serii a trzeciego jeśli chodzi o chronologię wydarzeń.

Jako, że hasło przewodnie „Mrocznego Przeznaczenia” w wolnym tłumaczeniu brzmi „Witaj w dzień po „Dniu Sądu” to 29 sierpnia pojawiały się klipy zwiastujące coś co może się wydarzyć 30 sierpnia, czyli w dzień po „Dniu Sądu” właśnie. I tak się stało! Tym czymś były dwa zwiastuny. Pierwszy z nich to tzw Zwiastun Oficjalny #1 a drugi to Oficjalny Zwiastun Międzynarodowy, który zawiera inne ujęcia i jest nieocenzurowany.

Oficjalny Zwiastun #1

Oficjalny Zwiastun Międzynarodowy

Ponadto tego samego dnia dostaliśmy również dwa świeżutkie plakaty, które stylistyką i odcieniem nawiązują do pierwszego plakatu z Sarą Connor (Linda Hamilton).

Na koniec jeszcze zbiór wszystkich sześciu „mikro-zwiastunów”, które wyszły 29.08.2019 (w Dzień Sądu) a które zwiastowały to, że dnia następnego (30.08.2019) miał pojawić się nowy trailer. Klipy te zawierają ujęcia, których nie ma w zwiastunach.
Światowa premiera filmu to 1 listopad 2019. W Polsce film będzie można zobaczyć tydzień później, czyli 8 listopada.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *