Przyszłość nie jest z góry ustalona. Jeszcze trzy tygodnie temu obchodził swoje 78 urodziny, a teraz takie smutne informacje.

30 sierpnia 2019 niedaleko Sardynii zmarł światowej klasy kulturysta włoskiego pochodzenia oraz aktor – Franco Columbu.

Miał on na swoim koncie wiele wygranych, prestiżowych nagród w dziedzinie kulturystyki. Między innymi dwukrotny tytuł Mr Olimpia czy chociażby Mr Universe. Znany jest on także z tego, że od 54 lat jest najlepszym przyjacielem Arnolda Schwarzeneggera. Wspierał go na wielu płaszczyznach.

Arnold Schwarzenegger tak napisał o swoim przyjacielu:

Franco,

Słyszałeś, jak mówiłem, że nie lubię, kiedy ludzie nazywają mnie człowiekiem, który wszystko zawdzięcza sobie. Słyszałeś nawet, jak mówiłem, że jesteś częścią powodu, dla którego nigdy nie mogłem zaakceptować tej „łatki”.

Ale chciałem, żebyś wiedział dlaczego. Od momentu naszego spotkania w Monachium byłeś moim „partnerem w zbrodni”. Popychaliśmy się, rywalizowaliśmy ze sobą i śmialiśmy się w każdej chwili po drodze.

Kiedy w końcu dotarłem do Ameryki, byłem sam. Porzuciłem rodzinę, kraj, całe moje życie. Więc kiedy poprosiłem Joe Weidera, żeby zabrał cię ze mną na trening, to dlatego, że wiedziałem, że nie byłbym taki sam bez mojego najlepszego przyjaciela. Mógłbym prosperować bez pieniędzy, bez rodziców, ale nie mógłbym prosperować bez ciebie.

Jestem dziś zdewastowany. Ale jestem również bardzo wdzięczny za 54 lata przyjaźni i radości, które dzieliliśmy. Ćwiczenia, szachy, prace budowlane, posiłki, żarty, lekcje życia – zrobiliśmy to wszystko razem. Dorastaliśmy, uczyliśmy się i kochaliśmy. Moje życie było dzięki tobie bardziej zabawne, kolorowe i pełniejsze.

Zawsze będę za Tobą tęsknić. Ale będę też wiedział, że część Ciebie żyje we mnie, w Debbie, w Marii i milionach ludzi, których inspirowałeś na co dzień. Będę tam dla Marii i Debbie, więc możesz teraz odpoczywać bez obaw.

Kocham Cię Franco. Zawsze będę pamiętał radość, którą przyniosłeś mojemu życiu, porady, które mi dałeś, i błysk w twoim oku, który nigdy nie zniknął. Byłeś moim najlepszym przyjacielem.

Kocham na zawsze,

Arnold

Franco Columbu ma także na swoim koncie karierę aktorską. Pojawiał się kilkukrotnie w filmach w których grał również Arnold Schwarzenegger. Były to takie tytuły jak „Pumping Iron”, „Conan Barbarzyńca” czy „Uciekinier”. Fani Terminatora pamiętają jego niewielką rolę w filmie „Terminator”. Zagrał on tam postać Terminatora z przyszłości, który skutecznie zinfiltrował kryjówkę Ruchu Oporu.

Franco Columbu zmarł śmiercią tragiczną, topiąc się niedaleko plaży San Teodero w Sardynii. Przypuszcza się, że dostał on ataku serca w trakcie pływania, co spowodowało utonięcie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *