Premiera filmu Terminator: Dark Fate już tuż tuż. Tymczasem dość nieoczekiwanie pojawił się zwiastun zapowiadający grę Terminator Resistance. Gra jednak nie nawiązuje do wydarzeń z najnowszego filmu. Jest ona oparta na wydarzeniach znanych z dwóch pierwszych produkcji. Chodzi dokładniej o motywy wojny z przyszłości, które wyrywkowo przedstawione były w filmie Terminator i na początku filmu Terminator 2: Dzień Sądu.

Akcja w grze toczyć się będzie 30 lat po „Dniu Sądu” czyli w trakcie wojny tytułowego Ruchu Oporu z maszynami, dowodzonymi przez Skynet. Wcielimy się w postać szeregowego o imieniu Jacob Rivers. Jest to żołnierz Ruchu Oporu, którego maszyny obrały na cel do likwidacji. W raz z nim będziemy eksplorować zniszczone Los Angeles i walczyć z jednostkami Skynetu, czyli między innymi z dobrze nam znanymi terminatorami T-800, jak również z maszynami których wcześniej nie znaliśmy.

Terminator Resistance to oficjalna gra z gatunku FPS (pierwszoosobowa strzelanka) która zostanie wydana na konsole Playstation 4 oraz Xbox One. Gra również zostanie wydana cyfrowo na komputery PC za pośrednictwem platformy Steam. Wydawcą gry jest brytyjskie studio Reef Entertainment, jednak produkcją zajęła się krakowska oficyna Teyon Games. Polska firma ma na swoim koncie szereg tytułów z serią Heavy Fire na czele oraz z niezbyt dobrze przyjętą grą Rambo: The Video Game. Jak będzie z Terminatorem Resistance? Tego dowiemy się już 15 listopada, bowiem tego dnia odbędzie się europejska premiera. Zwiastun gry natomiast, dostępny jest już teraz.

źródło: terminator video game

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *