Wydawnictwo Scream Comics podjęło się wydania po polsku komiksu „The Terminator – Sector War”. Jest to czteroczęściowa miniseria, która w sierpniu zeszłego roku miała swoją premierę na łamach wydawnictwa Dark Horse Comics. Latem tego roku Dark Horse wypuściło wydanie zbiorcze, zawierające wszystkie cztery części w jednym.

Podobnie będzie z polskim wydaniem od Scream Comics. Komiks ma zostać wydany w twardej oprawie a ilość stron w nim zawartym ma wynosić 96.

The Terminator – Sector War Ilustracja zdobiąca numer 1 (z 4) oraz Wydanie Zbiorcze (TP)

Akcja w komiksie dzieje się w 1984 roku. Jeden Terminator został wysłany do Los Angeles z misją zabicia Sary Connor. Drugi przybył do Nowego Jorku aby zlikwidować młodą policjantkę – Lucy Castro. Ta żeby przetrwać, będzie musiała poprosić o pomoc nieoczekiwanych sojuszników…

Za scenariusz odpowiada Brian Wood. Rysunkami zajął się Jeff Stokely

Komiks ten ma również drobny polski akcent w postaci alternatywnego wariantu okładki do numeru pierwszego historii. Autorem jest Grzegorz Domaradzki czyli grafik/ilustrator o pseudonimie Gabz. Nie wiadomo czy polskie wydanie zdobić będzie ta okładka. Byłby to świetny wybór, jednak najprawdopodobniej będzie to ta okłaka powyżej, która znalazła się na wydaniu zbiorczym.

Polska premiera komiksu ma nastąpić 31 października.

2 komentarze

  • Angelina pisze:

    W pazdzierniku nakladem wydawnictwa Scream Comics ukazał sie tytul Terminator: Sector War autorstwa Briana Wooda z rysunkami Jeffa Stokely’ego . Do kiosku trafil siedemdziesiaty piaty numer komiksowej kolekcji Superbohaterowie Marvela, czyli New Warriors . Komiks bedzie dostepny w sprzedazy przez dwa tygodnie az do premiery kolejnego tomu, którym będzie Excalibur .

  • Michal pisze:

    Bardzo fajny i udany komiks w uniwersum terminatora. Polecam też recenzje komiksu w ramach kanału Język Filmu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *