W kwietniu tego roku pisaliśmy o wycieku, jakoby postać terminatora miałaby pojawić się w najnowszej odsłonie gry Mortal Kombat. W sierpniu pogłoski te stały się faktem i otrzymaliśmy potwierdzenie w postaci zwiastuna (poniżej) w którym zostały zaprezentowane wszystkie dodatkowe postacie DLC, które wchodzą w skład Kombat Packu. Wśród nich jest i Terminator T-800 o wyglądzie i aparycji Arnolda Schwarzeneggera z nadchodzącego filmu „Terminator: Dark Fate”.

Wszystko publikowane było na naszym fanpage’u FB. Dodatkowo pojawiło się info, że Terminator dostępny będzie 8 października.

Kilka dni temu pojawił się zwiastun przedstawiający T-800 w akcji. Zaprezentowany tam został szereg specjalnych ruchów, którymi Terminator będzie dysponował w grze. Wizualnie prezentują się one bardzo fajnie. T-800 wyprowadza ciężkie ciosy i korzysta z broni palnej oraz z… energetycznego granatu.

Na osobną uwagę zasługuje jednak sposób „teleportacji” Terminatora z jednej strony planszy (ekranu) na drugą. W ramach krótkiego przypomnienia – ruch specjalny tego typu posiada sporo postaci ze świata Mortal Kombat. Jest on przydatny do tego ażeby uciec przed przeciwnikiem lub jego ciosem, albo też po to aby znienacka go zaskoczyć czymś nieprzyjemnym. U każdej postaci (która ma w swoim zasobniku ciosów specjalnych taki ruch) wygląda on zgoła inaczej, zarówno pod względem wizualnym (błyski/magia/skoki/itp) jak i tym dającym dodatkową korzyść (cios w trakcie przemieszczenia). Wróćmy jednak do Terminatora i jego sposobu na „teleportację”.

Twórcy gry puszczając wodzę fantazji, wykazali się jednocześnie pomysłowością. Wyposażyli oni Terminatora w szybki dostęp do T.D.E (Time Displacemet Equipment). Jest to maszyna do przenoszenia w czasie, którą reprezentuje energetyczna kula z wyładowaniami, znana z filmu Terminator 2. W pierwszym filmie były pokazane tylko wyładowania elektryczne (jakby kto pytał) reszta działa się poza kadrem. Z takiej kuli w filmie wychodzi goły Arnold. Tak czy inaczej w czasie rozgrywki widać jak kula przenosi Terminatora z jednego miejsca na drugie. Jest to spora niekonsekwencja jeśli kurczowo będziemy trzymać się materiału źródłowego. Po pierwsze T.D.E przenosi w czasie tylko wstecz. Po drugie obiekt przenoszony musi być pokryty czymś organicznym, jakąś żywą tkanką. Dlatego osoby podróżujące są nagie i nie mają żadnej broni z przyszłości (chyba, że została jakoś wszczepiona pod skórę). Tutaj natomiast Terminator w pełnym rynsztunku spokojnie może podróżować w tę i z powrotem. Wiadomo oczywiście, że jest to tylko gra w której dzieją się niestworzone rzeczy. Dlatego takie coś nie powinno razić aż tak bardzo. Twórcom po prostu należą się brawa za pomysłowość ale też minus za niekonsekwencję.

Znakiem charakterystycznym wszystkich gier z serii Mortal Kombat jest Fatality. Dla tych co nie wiedzą – jest to specjalny ruch który można zastosować oponentowi po wygranej z nim walce. Polega on na efektownym wykończeniu przeciwnika, często w sposób bardzo ale to bardzo brutalny. Z każdą odsłoną serii, twórcy starają się wymyślić coś spektakularnego, co doprowadza do coraz brutalniejszych, efektowniejszych i czasem kuriozalnych rozwiązań. Nie inaczej jest z Terminatorem. Ma on do dyspozycji dwa całkiem ciekawe sposoby na wykończenie przeciwnika. Oba obejrzeć można w poniższym filmiku.

Oprócz samych ciosów, wykończeń itp. Terminator w MK11 posiada wiele nawiązań do filmów z serii. Dostrzec je można w formie wstawek przed i po walce (po 4 do wyboru) jak również w samych dialogch. Na tym polu pojawia się cała masa cytatów nie tylko z filmów o Terminatorze ale również z innych, produkcji z udziałem Arnolda Schwarzeneggera. Zarówno sam Terminator rzuca takimi tekstami, jak i jego przeciwnicy. Klip poniżej zawiera wyżej wspomniane dialogi.

Niestety głosu Terminatorowi w MK11 nie użyczył Arnold Schwarzenegger, tylko osoba starająca się mówić tak jak on. Człowiek ten został tylko wyselekcjonowany przez Arniego do tego zadania.

Poniższy filmik przedstawia sylwetkę Terminatora, opcje wizualnej modyfikacji tej postaci oraz wcześniej wspomniane wstawki na początek walki i jej koniec.

Oczywiście nie zapomniano również o endoszkielecie. W zwiastunie z gameplayem jest pokazane, że po spaleniu zewnętrznej powłoki przez Scorpiona, Terminator już w formie endoszkieletu brnie dalej naprzód. Endoszkielet i jego części dość mocno widoczne są również w czasie wykonania Fatality na Terminatorze.

Jakby nie patrzeć twórcy MK 11 wykonali całkiem zgrabną robotę z postacią Terminatora w tej grze. Postać prezentuje się bardzo dobrze. Minusy to oczywiście głos Terminatora oraz niekonsekwencja przy prezentacji kuli T.D.E. z której wyłania się Terminator.

Wszyscy posiadacze Mortal Kombat 11 będą mogli dodać Terminatora już niedlugo, bo za 2 dni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *