Robocop walczący z Terminatorami w kultowym już komiksie „Robocop vs Terminator” był pierwszym crossoverem z udziałem jednostek Skynetu. Potem była historia z Obcym i Predatorem a w międzyczasie Terminator miał sposobność skonfrontować się z Supermenem. Teraz nadeszła pora na pojazdy mogące zamieniać się w roboty!

Maszyna do podróży w czasie

25 marca tego roku miała miejsce premiera pierwszej części komiksu „Transformers vs. The Terminator”. Jak możemy wywnioskować po tytule historia skupia się na dwóch seriach, które zadebiutowały w latach 80-tych ubiegłego wieku.

Wydarzenie to zostało wprowadzone w życie, dzięki kolaboracji wydawnictwa IDW Publishing (mającego prawa do publikowania komiksów z serii Transformers) oraz wydawnictwa Dark Horse Comics (posiadającego prawa do Elektronicznego Mordercy). Za historię odpowiadają David Mariotte, John Barber oraz Tom Waltz. Rysunkami zajął się Alex Milne.

Terminator T-8000
Decepticon Starscreem zamienia się w Hunter Killera

Transformers kontra Terminator to czteroczęściowa miniseria która opowiada o konflikcie Cybertronian z jednostkami Skynetu. Jak można się domyśleć, historia zawarta w tym komiksie przedstawia zupełnie alternatywne wydarzenia, względem ekranowych pierwowzorów. Motywy które są charakterystyczne (i znane z osobna) dla każdej z tych dwóch serii, zostały złączone ze sobą w bardzo niestandardowy i nieoczekiwany sposób.

W historii pojawia się również Sarah Connor

Historia rozpoczyna się w roku 2029, gdzie w czasie trwającej kilka dekad wojnie z Maszynami, zdziesiątkowany Ruch Oporu opracowuje desperacki plan unicestwienia przeciwnika. W tym miejscu trzeba nadmienić, iż Ruch Oporu to nie są ludzie lecz jednostki Skynetu. Chcąc zapewnić sobie dominację, Skynet wysyła terminatora T-800 w przeszłość do roku 1984. Wrogimi Maszynami natomiast okazują się Decepticony z planety Cybertron. Decepticony to wroga i brutalna rasa robotów-wojowników. Są jedną z kilku frakcji w świecie Transformerów. Dążą oni min. do podboju swojej rodzimej planety, jak również planety Ziemia i zniewoleniu ludzkości. Na czele tego ugrupowania stoi transformer o nazwie Megatron. Decepticony toczą wojnę z Autobotami – grupą pokojowo nastawionych transformerów, którymi dowodzi Optimus Prime. W 2029 roku Autoboty zostały całkowicie unicestwione przez Decepticony. Wysłany do przeszłości terminator T-800 (aby chronić Skynet) ma za zadanie unicestwić wszystkich Cybertronian, którzy w roku 1984 leżeli jeszcze uśpieni w statku, który znajdował się w wulkanie o nazwie Mount St. Hilary…

Niezła noc na spacerek

Jak to się dalej potoczy?

Tego dowiemy się sięgając po ten komiks. Kontynuacja historii zostanie wydana 22 kwietnia, gdyż wtedy wyjdzie część druga. Finał historii ma pojawić się pod koniec czerwca. Już teraz jednak można zapoznać się online z pierwszą częścią tego crossorveru, bowiem jest on dostępny w całości i za darmo pod tym linkiem:

Transformers vs The Terminator #1 – Enemy of My Enemy part 1

Poniżej przedstawiamy galerię okładek do wszystkich czterech części. Zestawienie zawiera zarówno okładki podstawowe jak i warianty alternatywne.

Część #1

Dla tej części przygotowanych zostało aż 14 różnych wersji okładkowych. Niektóre z nich pojawiły się w niskich nakładach, dostępnych tylko w wyznaczonych sklepach lub z okazji wydarzeń i konwentów (które prawdopodobnie przez epidemię Covid-19 nie zostały zorganizowane)

Część #2

22 kwiecień 2020

Część #3

27 maj 2020

Część #4

24 czerwiec 2020

96 stronicowe wydanie zbiorcze Transformers vs. The Terminator powinno pojawić się jesienią tego roku. Na ten moment nie wiadomo, czy komiks doczeka się polskiego wydania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *