Wydawnictwo Scream Comics po raz kolejny postanowiło wydać komiks w którym pojawiają się Elektroniczni Mordercy. Ściślej rzecz ujmując chodzi o komiks zatytułowany Aliens vs Predator vs Terminator, który trafił do dystrybucji ostatniego dnia 2020 roku.

Fabuła tego osobliwego crossoveru przedstawia się następująco: Gdzieś poza znaną przestrzenią kosmiczną, w nie tak odległej przyszłości, rośnie zagrożenie, od wieków uważane za wyeliminowane. To Skynet – superkomputer – szczyt technologii XXI wieku, który wziął górę nad swoim oprogramowaniem i zapragnął dokonać zniszczenia rodzaju ludzkiego. W naszej przeszłości, John Connor, jeden z ocalonych, poprowadził ruch oporu do obalenia Skynetu i armii bezlitosnych Terminatorów. Ale nie na zawsze. Po kilku wiekach cierpliwego oczekiwania, Skynet powrócił. Tym razem, aby za pomocą hybrydy Terminatorów i zabójczych Obcych, rozpocząć władanie nad światem.

Ale nie wszystko stracone… jeszcze nie. Mimo śmierci John’a Connor’a przyszłość ma swoją wybawczynię: porucznik Ellen Ripley. To właśnie od niej i niewielkiej grupy bojowników zależy pokonanie armii cyborgów. Na szczęście Ripley ma asa w rękawie, bo nie tylko ludzkość wie o zagrożeniu ze strony Terminatorów. Mając u swego boku sojusznika w postaci wojowniczej rasy Predatorów, przyszłość ma szansę stanąć do równej walki!

Historię napisał Mark Schultz a za rysunki odpowiada Mel Rubi.

Komiks ten oryginalnie został wydany przez Dark Horse Comics a premiera nastąpiła w kwietniu 2000 r. Wtedy to historia pojawiła się w formie 4-częściowej miniserii. Później oczywiście pojawiło się wydanie zbiorcze. W takiej właśnie formie „AvPvT” został wydany u nas przez Scream Comics.

W Polsce będzie to już drugie wydanie tego komiksu. Pierwszy raz „Aliens vs. Predator vs. Terminator” został wydany w 2002 roku przez wydawnictwo Fun Media (czyli kultowe wydawnictwo TM-Semic po zmianie nazwy). Aktualne wydanie, które serwuje nam Scream Comics (w przeciwieństwie do pierwszego wydania) zostało wydrukowane na kredowym papierze i zawiera twardą oprawę.

W tym miejscu należy zaznaczyć, że 1/4 nowego wydania jest wydrukowana w czerni i bieli, ponieważ wydawca nie dysponował oryginalnymi, kolorowymi planszami do trzeciej części tej historii. Dlatego (jeżeli ktoś jest kolekcjonerem) warto trzymać oba komiksy na półce: zarówno pierwsze – wydane na kiepskim papierze ale w pełni kolorowe, jak i to najnowsze. Z tego też powodu nakład tego komiksu jest relatywnie mniejszy, co tym bardziej może skłonić zagorzałych fanów do nabycia tej pozycji.

To już trzeci komiks z Terminatorami który został wydany przez Scream Comics. W 2018 roku został wydany Terminator: Nawałnica/Jednym Strzałem. Rok później pojawił się Terminator: Sector War i teraz Aliens vs. Predator vs. Terminator.

Czekamy na Więcej :]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *