Wydawnictwo Scream Comics zapowiedziało na ten rok wydanie po polsku czterech komiksów ze świata terminatora. Za pośrednictwem facebooka wydawnictwo przedstawiło narazie dwa tytuły, które mają ukazać się w wakacje.

Okładka zbiorczego wydania

Pierwsza historia to „Terminator: The Burning Earth”. Pierwotnie komiks został wydany w 1990 roku przez wydawnictwo Now Comics w formie pięcioczęściowej miniserii, która jest zwieńczeniem (aczkolwiek samodzielną historią) 17-częściowej serii komiksowej „The Terminator” wydawaną w latach 1988-1989. Now Comics dowiedziawszy się, że stracili prawa do publikacji „Terminatorów” postanowiło zakończyć serię wielkim finałem w postaci tego właśnie komiksu. Za historię odpowiada Ron Fortier (seria Green Hornet), który odpowiedzialny był również za scenariusze do 17 wcześniejszych komiksów z „Elektronicznymi Mordercami”. Ilustracjami zajął się kilkukrotny zdobywca nagród Eisnera – Alex Ross (Marvels, Kingdom Come). Artysta znany za realistyczny, malarski styl debiutuje właśnie w tym komiksie. W telegraficznym skrócie można napisać, że akcja rozgrywa się w przyszłości, w czasie trwającej już kilkadziesiąt lat wojny z maszynami. Historia skupia się na nieco podstarzałym i wypalonym już Johnnie Connorze, który wraca do gry ażeby zapobiec urzeczywistnieniu się planu ostatecznej likwidacji rodzaju ludzkiego przez Skynet. „Terminator: The Burning Earth” został wydany zanim do kin zawitał „Terminator 2: Dzień Sądu”, stąd wydarzenia w nim zawarte nie należą do kanonicznych. Pomimo tego, tytuł ten uznawany jest za jeden z ciekawszych komiksów spod szyldu Terminatora, głównie przez ilustracje Alexa Rossa.

Wydawnictwo Scream Comics wypuści ten komiks w formie wydania zbiorczego, które w 2013 roku wydał Dark Horse Comics ze specjalnie przygotowaną na tą okazję grafiką na okładce, namalowaną przez Alexa Rossa. Komiks ma 136 stron

Okładka wydania zbiorczego.

Drugi komiks który będzie wydany w Polsce to „The Terminator: 2029-1984”. Pierwotnie opublikowany w 2010 przez wydawnictwo Dark Horse w formie dwóch miniserii z których każda zawiera trzy części. Pierwsza seria toczy się w roku 2029 i ukazuje realia w czasie wojny maszyn z ludźmi. Druga część przenosi czytelnika do wydarzeń dziejących się w przeszłości, czyli w roku 1984. Spoiwem obu tych serii jest Kyle Reese i jego przyjaciel Ben Oliver. Historia uznawana za jedną z najlepszych komiksowych „Terminatorów”. Oscyluje ona wokół wydarzeń z pierwszego filmowego Terminatora i między innymi odpowiada na pytanie co się stało z ciałem Kyle’a Reese’a i resztą szczątek T-800. Jak wiemy w T2 jest tylko ręka i CPU a pod koniec pierwszego Terminatora tylko część endoszkieletu została zmiażdżona w prasie.

Za fabułę odpowiada Zack Whedon a rysunkami zajął się Andy Macdonald. Wydanie zbiorcze, które zawiera wszystkie sześć części liczy 168 stron.

Oprócz tego w okolicach świąt Bożego Narodzenia mają ukazać się jeszcze dwa tytuły. Na ten moment wydawnictwo nie ujawniło co to będzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *