Kilka dni temu internet obiegła informacja, że platforma streamingowa Netflix zamówiła serial dziejący się w świecie Terminatora. Serial ma być animowany w stylu japońskiego anime, jednak narazie cały projekt jest we wczesnej fazie produkcji.

Przy tworzeniu tego serialu Netflix podjął współpracę z Production I.G („Ghost in the Shell”) oraz ze Skydance, który jest odpowiedzialny za dwa ostatnie filmy ze Schwarzeneggerem w roli „elektronicznego mordercy”.

John Derderian, który jest wiceprezesem Netflixa na Japonię i anime przyznał, że „Terminator” jest jedną z najbardziej kultowych serii SF i z upływem czasu stała się ona bardziej zależna dla naszego świata. Powiedział, że nowy serial animowany ma eksplorować świat „Terminatora” w sposób którego wcześniej nie było.

Głównym producentem i producentem wykonawczym serialu będzie Mattson Tomlin. Ostatnio pełnił on funkcję scenarzysty do nadchodzącego filmu „The Batman”. Podkreślił, że jest zaszczycony iż Netflix i Skydance dali mu możliwość podejścia do „Terminatora” w sposób odważny i łamiący konwencje.

Pełen nadziei względem tego projektu jest też prezes i dyrektor generalny Production I.G. – Mitsuhisa Ishikawa. Powiedział, że zespół (który składa się z wielkich fanów „Terminatora”) wkłada serce i duszę w tworzenie tej serii. Liczy, że fani będą zadowoleni.

Chociaż Netflixowy serial „Terminator” będzie w pełni animowaną kreskówką, to nie jest to pierwszy serial animowany z tego uniwersum. W roku 2009 powstał „Terminator Salvation: The Machinima Series”. Ten 6- odcinkowy miniserial został w całości wygenerowany komputerowo techniką animacji którą wykorzystano do gry Terminator Salvation.

Jeżeli chodzi o wszystkie „Terminatorowe” seriale to nadchodząca seria od Netflixa będzie łącznie czwartą w tym zestawieniu. Pierwszym serialem jest oczywiście „Terminator: Kroniki Sary Connor”. Drugim jest wyżej wspomniana „Seria Machinima” a trzeci to internetowy miniserial zatytułowany „Terminator Genisys: The YouTube Chronicles” w którym obok „popularnych” youtuberów wystąpił Arnold Schwarzenegger.

Data premiery nadchodzącego serialu od Netflixanie jest jeszcze znana.

źródło: Variety.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *