terminator-genisys-poster  TERMINATOR GENISYS (USA, 2015)
 TYTUŁ POLSKI: TERMINATOR: GENISYS
 GATUNEK: Akcja/Przygoda/Sci-Fi
 BUDŻET: 170 milionów dolarów
 CZAS PROJEKCJI: —
 REŻYSERIA: Alan Taylor
 TWÓRCY POSTACI: James Cameron,
                                Gale Anne Hurd
 SCENARIUSZ: Laeta Kalogridis, 
                        Patrick Lussier
 STUDIO: Skydance Productions
 DYSTRYBUCJA: Paramount Pictures
 PREMIERA: 1 lipiec 2015 (USA)
 OFICJALNA STRONA: terminatormovie.com

John Connor – przywódca Ruchu Oporu w dalszym ciągu kontynuuje walkę przeciwko maszynom. Dowodząc grupą uderzeniową o nazwie Tech-Com, Connorowi udaje się przejąć placówkę wyposażoną w urządzenie do podróży w czasie. Connor wie, że Skynet będzie chciał wpłynąć na przebieg wojny, przeprowadzając atak na dwóch płaszczyznach czasowych: przeszłości i przyszłości. Skynet wysyła w przeszłość Terminatora, który ma za zadanie zlikwidować Sarę Connor czyli matkę nienarodzonego jeszcze wtedy Johna. Aby udaremnić to zadanie Ruch Oporu wysyła w przeszłość Kyle’a Reese’a, czyli zaufanego żołnierza Johnna Connora, który ma ochronić bezbronną Sarę Connor przed atakiem Terminatora.

Cofnąwszy się w przeszłość do roku 1984, Kyle Reese orientuje się, iż fakty są nieco inne od tych które przedstawił mu John Connor. Sarah Connor tak naprawdę nie jest bezbronna. Wręcz przeciwnie – umie walczyć i posługiwać się bronią, posiada wiedzę o wojnie z maszynami a w dodatku ma ochroniarza w postaci Terminatora. Jak się okazało Skynet już wcześniej próbował ją zabić wysyłając Terminatora jeszcze wtedy, kiedy była 9-letnią dziewczynką. Sarah została wtedy uratowana przez jednostkę T-800, którą przeprogramowano tak aby ją chronić. To właśnie ten Terminator ochraniał, wychowywał i nauczył Sarę Connor wszystkiego co niezbędne jest do walki przeciwko Skynet’owi.

Zatem, kiedy Kyle Reese pojawia się w rzeczywistości lat 80-tych z misją ochrony Sary Connor, to nie tylko sam zostaje uratowany przez nią przed atakiem Terminatora, ale dodatkowo zauważa, iż (oprócz Terminatora T-800) w pogoń za nimi Skynet wysłało nowszą jednoskę Terminatora, czyli (mogący przybierać różne kształty) model T-1000… punkt

 

 Tekst: darth_konio

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *